Pořídit si chlupatého tvora ovšem není jen tak a je třeba si to pořádně rozmyslet. I malá myška má své potřeby, které rozhodně nesmíme zanedbat, jedině tak nám totiž bude dělat radost. Pokud budeme pořizovat hlodavce dětem, musíme se ujistit, že jsou dostatečně připravené se o něj postarat. Často totiž povinností našich ratolestí končí hrou a ostatní starosti zůstávají na dospělých, kteří mnohdy nemají dostatek času a zvířecí miláček strádá. 

Malí chlupatí kamarádi

Morče, křeček či jiný druh hlodavce jsou skvělými kamarády a hodit se budou do rodin s dětmi. Je jim zcela jedno, zda bydlíte na venkově v rodinném domečku nebo obýváte městský byt o nevelké rozloze, spokojí se s dobře vybavenou klecí. Velikost klece by měla odpovídat druhu a velikosti pořizovaného hlodavce. Morče bude zcela jistě potřebovat větší prostor než malinký křeček, ovšem křeček je tvor živý a pro své "řádění" potřebuje také dostatek prostoru. Nezbytnou součástí každé klece musí být vhodný úkryt, kde se zvířátko může uchýlit do bezpečí a k odpočinku. K tomuto účelu poslouží klidně zcela obyčejný květináč, chceme-li jim ovšem dopřát pohodlí a luxus, najdeme na trhu s chovatelskými potřebami velký výběr domečků a klecí pro hlodavce. Nepřeberné množství nalezneme i v internetovém obchodě Pytelgranuli.cz.

Hlodavci potřebují k životu také vhodnou podestýlku. Vhodně zvolená podestýlka zajistí zvířeti veškerý komfort, výživu a nám ulehčí úklid a hygienu. Nesmíme zapomenout i na nějakou tu zábavu. Kupříkladu křečci jsou tvorové aktivní a veselí a ve svém okolí uvítají třeba kolečko na běhání či jinou prolézačku.

Strava hlodavců musí být pestrá. Speciálním granulovaným krmivem zajistíme přísun všech potřebných živin. Občas ale svým mazlíčkům můžeme přilepšit nějakým tím pamlskem v podobě jablíčka, mrkvičky či zeleniny. Samozřejmě nesmíme zapomenout na přísun čerstvé vody.

Nezapomínejme, že hlodavci jsou tvorové noční a proto umístění klece dobře zvažme. Soužití se těmito mazlíčky je radost, musíme jím ovšem dopřát dostatek prostoru k projevení jejich přirozené povahy.

Klec je připravená k nastěhování, teď už si jen vybrat toho správného hlodavce.