Pejsek a kočička jsou nejčastěji vlastněným domácím mazlíčkem. Tyto zvířátka už nejsou jen výsadou venkova a rodinných domečků, stále častěji dělají společnost i lidem v bytech a panelákových domech. Ne nadarmo se totiž říká, že pes je nejlepší přítel člověka a kočička zase dokáže pořádně uklidnit nervy a zapomenout na starosti běžného života. Pejska nebo kočičku si pořizují různé skupiny lidí. Ať už jde o jednotlivce, rodiny s malými dětmi či starší lidi, jež hledají roztomilou společnost, je důležité umět se o tyto domácí zvířátka řádně postarat.

Aby je nic netrápilo

Kromě vhodného prostředí, pestré stravy, přístupu k čerstvé vodě a pohlazení potřebují chlupatí mazlíčci ochránit i před nejrůznějšími druhy parazitů, ti totiž dokáží zvířata pěkně potrápit. Za hlavní parazity, jež můžou být nebezpečné i pro člověka považujeme zejména klíšťata, blechy, škrkavky, tasemnice a mnoho dalších nechtěných tvorečků, jež jsou pro psy a kočky typické. Ačkoli je výskyt parazitů pokaždé velice nepříjemný, ochrana před nimi není vůbec složitá, začít však musíme včas. Konec února je nejvyšší čas začít s antiparazitiky.

Antiparazitika pro kočky a psy

Antiparazitika pro psy nalezneme v různých formách a vybrat tak můžeme takový způsob ochrany, jež bude nejvíce vyhovovat nám a zejména našim chlupatým mazlíčkům.

Obojek, který ochrání a zároveň je velmi slušivý

Asi za nejjednodušší formu antiparazitické ochrany pro kočky a psy by se dal považovat obojek. Po zakoupení totiž nemusíme udělat nic jiného, než ho zvířeti nasadit. Tato forma je vhodná jak pro pejsky, tak pro kočičky. Obojek je odolný i vůči nepříznivým přírodním vlivům a účinná látka se uvolňuje po dobu šesti měsíců.

Další formou antiparazitik je sprej. Tento druh je však vhodný zejména k hubení již vyskytujících se parazitů a není tedy primárně určen jako preventivní ochrana. Pipety s insekticidní látkou jsou také výbornou prevencí a ochranou proti nechtěným škůdcům. Tyto přípravky jsou však často zaměřeny jen na některé škůdce, jako například blechy.

Kromě něžného pohlazení potřebují naši chlupatí miláčci i ochranu antiparazitiky. Nezapomínejte na to.