Pokud se vaše kočka najednou přestala zajímat o jídlo, může jít o dočasný rozmar, ale i o vážnější potíže. Zpozorněte a vyzkoušejte následující kroky.

Vyčistěte jí misky

Kočky jsou čistotné a totéž vyžadují i od okolí. Zkuste jí vyčistit misku, nalít čerstvou vodu a dát jen trošku čerstvé krmné dávky.

Změňte krmivo

Je známo, že kočky mají mlsný jazýček, a i když dlouhou dobu milují jeden konkrétní druh krmiva, mohou zrovna dostat chuť na jiný. Zkuste jí nabídnout změnu – jinou příchuť nebo konzistenci.

Krmte ji zvlášť

Pokud chováte více koček, je možné, že má kočka stres z konkurence a jíst se zkrátka bojí, nebo se na ni ani nedostane. Zkuste jí krmení přesunout do jiné místnosti, kam nebudou mít přístup ostatní kočky.

A co dál?

Pokud se ani tyto kroky nepomohly a vaše kočička se stále nechce dotknout misky, navštivte raději veterináře. Mezi nejběžnější problémy, které se projevují mimo jiné nechutenstvím, patří například záněty dásní nebo neprůchodnost střev v důsledku spolykaných chlupů. Také může jít např. o začínající horečku nebo zánět, a proto se vyplatí neodkládat návštěvu odborníka.