Zatímco kočky nebo fretky využijí podestýlku pouze na chvíli k vykonání potřeby v kočičích toaletách, morčata, potkani, křečci, králíčci apod. na podestýlce stráví v podstatě celý svůj život a jsou s ní stále v kontaktu. Není divu, že prašností a alergiemi trpí v daleko širší míře.

Správná podestýlka musí poskytovat komfort jak zvířeti, tak člověku, který se o ně stará.

Stelivo musí dokonale absorbovat vlhkost a pohlcovat pachy, neprášit a nesmí škodit zdraví zvířete ani rodině chovatele. Důležitým aspektem je rovněž likvidace použitého steliva, což si majitelé zvířátek většinou uvědomí až ve chvíli, kdy např. při likvidování hoblin je vše pod nánosem prachu…

Majitelé zvířátek stále velmi často používají dřevěné piliny, hobliny a dokonce písek. Jejich užívání je dáno snadnou dostupností a minimální cenou. Ovšem kvalita těchto materiálů je velmi nedostačující z důvodů silných kontaminací plísněmi, neschopností vázat vlhkost a zápach a ztíženou manipulací. Stále oblíbenější je granulované stelivo, které dobře absorbuje pachy a vsakuje vlhkost, je však cenově náročnější a nevýhodou některých, např. dřevěných pelet, je i jejich velká hmotnost a způsob likvidace.  Na trhu jsou k dostání i bentonitové nebo silikátové podestýlky, které ale pro drobná zvířata mohou být velmi nebezpečné. Nejenom, že jsou tvrdé a vysušují kůži na tlapkách zvířat, ale pokud spolknou několik zrnek podestýlky, ta jim může ztvrdnout v žaludku nebo ve střevech.

Máme pro Vás řešení

Buničinové granule Asan jsou ideálním řešením pro každého chovatele, v provedení Asan Cat pro kočky a fretky a Asan Pet pro hlodavce a zakrslé králíčky, který se navíc osvědčuje i v chovu některých terarijních zvířat a exotického ptactva. Podestýlka Asan Pet Aloe je obohacena o extrakt Aloe Vera v bio kvalitě pro zdraví a pohodu zvířat. Aktivní přírodní polysacharidy v Aloe Vera jsou pro chovaná zvířata velkým zdravotním benefitem. Pomáhají preventivně proti výskytu parazitů, při streptokokových a stafylokokových infekcích, mají antibakteriální účinek, chrání před hmyzem, snižují podráždění kůže, hojí rány a oděrky. Asan Pet Silver s koloidním stříbrem omezuje růst bakterií a plísní. Malým hlodavcům na míru je uzpůsobena velikost granulí steliva Asan Petit. Jeho pořízením získáte jak stelivo s výjimečnými vlastnostmi, tak domeček pro Vašeho mazlíčka.

Stelivo Asan je pro zvířata navíc velmi příjemné, nemá žádné ostré hroty a hrany. Díky 430% absorbci tekutin cítí zvířata stále suchý povrch podestýlky. Podestýlka má rovněž vynikající tepelně izolační vlastnosti.  Samozřejmostí u této podestýlky je maximální pohlcování pachů.  Asan Pet je certifikován jako výrobek zdravotně nezávadný, který se může skladovat společně s potravinami a je bezpečný jak pro zvířata, tak pro členy domácností, včetně dětí.

Jakožto podestýlka bez prachu, přidaných barviv a parfémů je vhodný i pro chovatele alergiky a astmatiky. Stelivo je mimořádně lehké, takže manipulaci s ním hravě zvládnou i děti.

Další předností je snadná a rychlá likvidace využité podestýlky spláchnutím do toalety nebo kompostováním. Chovatelé jistě ocení, že spotřeba podestýlky je 5x nižší nežli u minerálních steliv.

Zdroj: www.asan.cz