Léto kromě teplých dní znamená také jednu věc: zvýšenou starost o naše zvířecí miláčky. Víte, jak se v parných dnech starat o výživu vaší kočky?

Během horkých letních dní se zaměřte v první řadě na zajištění čerstvé vody. Ať už máta kočku v bytě, nebo na zahradě, je třeba ohlídat, že se kdykoliv může napít. Vzhledem k vysokým teplotám byste ale měli dbát na pravidelnou výměnu vody v misce – napadané mouchy, přichycený prach či bakterie nebo vosa s žihadlem totiž vaší kočce mohou způsobit velké potíže nejen s trávením. Kromě toho nezapomeňte, že kočka je skutečně mlsná, a tak by ze znečištěné vody mohla i odmítat pít, což může vést k dehydrataci. Zvažte například pořízení malé kočičí fontánky, která pomáhá kočky nalákat k pití.

Podobně jako u vody, je potřeba hlídat i kvalitu potravy. Zmenšete proto porce, protože podobně jako vy, i kočka v létě může preferovat více pití na úkor potravy. Místo suchých granulí podávejte raději mokré krmivo, můžete do něj přimíchávat vývar či trochu vody, abyste povzbudili její chuť a snazší trávení. Pro dostatek živin můžete zkusit podávat i malou kostku zmrazeného vývaru v troše vody. Kočka tak doplní tekutiny a zároveň získá alespoň část živin. Potravu střídejte, a raději nabízejte pár lžiček několikrát za den než jednu plnou misku denně, kterou kočka nedojí.

V opravdu parných dnech je potřeba kočce vytvořit i prostor ke zchlazení – stinné místo na zahradě, studenější část bytu. Kočku pravidelně vyčesávejte a nenuťte ji do hracích aktivit, pokud zrovna pálí slunce. Sama se určitě přijde přitulit, když tropické teploty opadnou.