Socializace - co to je za slovo?! Nemusíte se bát, není to nic složitého. Pokud zabádáme na Google, slovo "socializace" pochopíme jako proces, při kterém se jedinec začleňuje do společnosti.  Díky této krátké větě si také dokážeme vysvětlit, o čem tyto akce jsou, a pro koho jsou vhodné.

Socializační procházky se pořádají zejména pro majitele štěňátek, určitě vás ale nikdo z těchto akcí nevyhodí se starším pejskem, který má například nějaký problém spojený se socializací - týraná zvířata, psi, co zažili napadení od jiného psa, či psi, co mají problémy s poslušností ve skupině jiných jedinců. Připojit se ale může samozřejmě kdokoliv.

Česká republika patří mezi tři země s největším počtem psů na domácnost, proto nezoufejte, pokud nebydlíte v Praze, Brně, či v dalších větších městech. Pokud se zrovna ve vašem městě tyto procházky nekonají, není nic jednoduššího, než založit na sociálních sítích skupinu, či událost, a "spunktovat" tuto událost osobně.

Posledním zádrhelem je, co si s sebou (kromě psího parťáka, samozřejmě), vzít. Jednou z nepostradatelných pomůcek při výcviku vašeho psa je zajisté pamlskovník. Výhod má hned několik - nebudete mít mastné kapsy, nikde žádné drobky, všechny dobrůtky budou na jednom místě a ihned při ruce. Do pamlskovníku se bude hodit spousta odměn - na trhu je hned několik možností, pro výcvik zvolte měkčí kousky, se kterými se pes nebude dlouho zaobírat. Nezapomeňte, že čím víc odměn budete mít, tím bude pro psa výhodnější soustředit se na cvičení.
U tématu pamlsky ještě na chvilku zůstaneme. Za zmínění stojí má oblíbená výcviková metoda - JACKPOT. Vysvětlení je jednoduché - psa budeme učit na socializační procházce přivolání. Pes k vám na přivolání přijde na větší vzdálenost - dostane pamlsek, který pro něj má určitou hodnotu. Opakování je ale matka moudrosti, proto dáte pejskovi povel "volno", po chvilce psa opět přivoláte, a pes si vám ukázkově sedne k noze a čeká, co se bude dít. V tuto chvíli přijde JACKPOT - odměna, která má pro psa natolik obrovskou hodnotu, že pochopí, jak moc dobře splnil svou misi, a že pokud tento povel provede znova tak dobře, bude se tato "lepší" odměna opakovat. V neposlední řadě určitě vezměte vodítko, obojek, a nezbývá nic jiného, než si procházku užít jak nejvíce umíte.

Na závěr mi nezbývá nic jiného, než vám popřát spoustu skvělých zážitků, mnoho výletů, úspěchů a radostí s vaším parťákem.

Denisa Martynková

http://Frisbeedogs.blog.cz

Zdroj foto: leadchanges.net