Kvalita krmení pro papouška výrazně ovlivňuje jeho vzhled, celkový zdravotní stav a délku žití. Měli byste klást důraz na dostatečné množství živin a vitamínů. Hlavním zdrojem těchto látek je bezpochyby čerstvé ovoce a zelenina, na čemž si každý papoušek pochutná. A můžete svému skřehotajícímu kamarádovi naservírovat také sušené ovoce.

Louskáním oříšků se papoušci baví

K radosti stačí málo. Papoušci si vyhrají při louskání oříšků. Pakliže máte papouška menšího vzrůstu, oříšek byste měli nejprve trochu naťuknout. Lépe si ho rozlouskne. Nenahraditelnou součástí jídelníčku jsou zrna různých obilovin, které tělu dodávají dostatečné množství bílkovin. Ačkoliv se to na první pohled nezdá, papoušek je opravdový gurmán.

Neměli byste opomíjet ani zobání pro papouška, neboť tito roztomilí tvorové zrníčka vyzobávají. Korela miluje slunečnicová semínka, zatímco andulka se vyžívá v těch nejmenších zrníčkách. Do krmítka byste měli krmivo doplňovat dvakrát denně v menším množství.

Speciální krmivo s vitamíny

Pokud zdraví papouška pokulhává, měli byste investovat do speciálních granulí a vitaminových preparátů. Nejenže se zlepší celkový zdravotní stav, ale zároveň peří získá opět zdravý vzhled. Nicméně ke stravě patří také voda, kterou by měl mít papoušek dostupnou po celý den. Můžete zvolit větší nádobku na vodu a můžete se kochat pohledem, jak váš mazlíček ve vodě dovádí.

A závěrem bychom vám chtěli doporučit sépiovou kost jako zdroj vápníku, různé hračky a bidýlka.